Jaunais Liepājas pianists Roberts Šamanskis konkursa finālā iegūst 3.vietu
28.03.2017

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēknis Roberts Šamanskis Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle” audzēkņu valsts konkursa finālā ieguvis godpilno 3.vietu.

Konkurss piecu dienu garumā norisinājās Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un tajā piedalījās 132 jaunie pianisti no Latvijas mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām, kuri bija izturējuši I kārtu savā mācību iestādē un II kārtu reģionā.

No LMMDV iespēju piedalīties konkursa finālā bija izcīnījuši Anitas Poļanskas audzēkņi – Elza Marija Buša, Dārta Lībeka un Emīls Sudmalis, pedagoģes Evijas Būmertes audzēkne Arta Janeka, pedagoģes Tatjanas Volinskas audzēknes Angelina Jansone un Klaudija Grīnfelde, kā arī pedagoģes Intas Vaitkus audzēknes Melānija Trankale un Deizija Eičina, bet no profesionālās vidējās izglītības programmas – pedagoģes Daigas Hiršsones audzēkņi Roberts Šamanskis un Pols Bernards Bernots.

“Vēlos pateikt paldies visiem pedagogiem par ieguldīto darbu fināla konkursantu sagatavošanā. Vislielākās uzslavas ir pelnījuši paši konkursa dalībnieki un viņu vecāki par atbalstu un izturību. Esmu patiesi lepna un gandarīta ar sasniegto rezultātu”, uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Konkursantus vērtēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs, profesors Juris Kalnciems, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru un Kameransambļa katedras profesors Ventis Zilberts, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras docents Toms Ostrovskis un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras docents Juris Žvikovs.