Liepājniekiem godalgotas vietas un atzinības starptautiskā pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu konkursā
22.03.2017

Lai attīstītu un veicinātu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu un pedagogu profesionālās meistarības izaugsmi Kurzemes reģionā, kā arī aktivizētu pedagogu pieredzes apmaiņu, marta sākumā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi piedalījās starptautiskā mūzikas skolu konkursā un ieguva godalgotas vietas.

Koka pūšaminstrumentu kategorijā piedalījās 15 audzēkņi, koncertmeistari – Līna Andrējeva, Normunds Kalniņš un Renāte Sviriņa.

I vietu ieguva Jorens Daugulis (klarnete, pedagogs V.Šestilovskis) un Simona Marija Jansone (saksofons, pedagogs V.Šestilovskis).

II vietu ieguva Luīze Ernestsone (flauta, pedagogs K.Varažinska), Gabriēls Zīverts (flauta, pedagogs K.Varažinska), Elizabete Preisa (klarnete, sk. A.Kupjanskis), Velta Birze (saksofons, pedagogs V.Šestilovskis), Eduards Jānis Kalniņš (saksofons, pedagogs V.Šestilovskis) un Anna Marija Kukuka (saksofons, pedagogs U.Veigurs).

III vietu ieguva Marianna Runde (flautas, pedagogs A.Buša), Laura Kubila (oboja, pedagogs Ā.Burkins), Rolands Mežals, klarnete, pedagogs U.Locenieks), Amanda Šneidere (klarnete, pedagogs U.Locenieks), Krišjānis Petraitis (saksofons, pedagogs A.Ločmelis).

Atzinības rakstus saņēma Agate Aniņa (flauta, pedagogs A.Buša) un Anastasija Kovaļova (flauta, pedagogs A.Buša).

Savukārt metālpūšaminstrumentu kategorijā piedalījās pieci audzēkņi, koncertmeistare – Renāte Sviriņa.

III vietu ieguva Valts Freiborns (mežrags, pedagogs M.Auziņš), Krišjānis Leišavnieks (trompete, pedagogs D.Seimuškins) un Dāvis Matīss Leišavnieks (trombons, pedagogs K.Jekševics).

Atzinības rakstus saņēma Kristers Ketverts (trompete, pedagogs E.Ermansons).

Sitaminstrumentu kategorijā piedalījās trīs audzēkņi, koncertmeistares – Zenta Ķerve un Līna Andrējeva.

Atzinības rakstus saņēma Dāvis Benito Babins (pedagogs Emīls Akerfelds), Jēkabs Balodis (pedagogs Toms Jansons) un Stella Starovecka (pedagogs Toms Jansons).

XII Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkursu organizēja Saldus mūzikas skola un Saldus novada pašvaldība. Konkursā varēja piedalīties Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņi visās specialitātēs.

Dalībniekiem bija jāatskaņo divi dažāda rakstura brīvas izvēles skaņdarbi. Programma bija jāatskaņo no galvas.