LMMDV pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas audzēkņi dažādos konkursos gūst godalgotas vietas
28.04.2017

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem pavasara pirmie mēneši bijuši rosīgi, jo skolēni piedalījušies vairākos muzikālos konkursos, tostarp, starptautiskā konkursā “Vēju ritmi 2017” un ieguvuši vairākas godalgotas vietas.

21.aprīlī Liepājā norisinājās VII Starptautiskais pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu un orķestru ritmiskās mūzikas festivāls - konkurss "Vēju ritmi 2017". Konkursā “Metāla pūšaminstrmentu kvintets” (sk. J.Ivuškāns), “Sitaminstrumentu ansamblis” (sk.T.Jansons), “Jauktais ansamblis”( sk.K.Varažinska), “Melngaiļskolas Junioru bends” (sk.J.Ivuškāns) ieguva augsto II vietu.

Savukārt “Metāla pūšaminstrumentu kvartets” (sk.M.Auziņs) un “Flautu duets” (sk.K.Varažinska) ieguva godpilno III vietu, bet “Jauktais ansamblis” ieguva atzinības rakstu.

Konkursā piedalījās talantīgi jaunieši no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Ventspils Mūzikas vidusskolas, Nīcas mūzikas skolas, Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis”, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Talsu Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Engures Mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un audzēkņi no vairākām Lietuvas mūzikas skolām.

Starptautiskais konkurss tiek organizēts, lai sekmētu izglītības programmu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu un pedagogu profesionālo izaugsmi un personības vispusīgu veidošanos, kā arī sniegtu iespēju pedagogiem papildināt zināšanas un apmainīties pieredzē ar Latvijas un citu valstu kolēģiem, kā arī gūtu informāciju ritmiskās mūzikas jomā notiekošo Latvijā un citur pasaulē.

Savukārt š.g. 12. aprīlī Talsos notika IX Kurzemes un Zemgales Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu konkurss “Pūš pa deviņ’ - 2017 “.

Konkursā “Metālpūšaminstrumentu kvartets” (sk.M.Auziņš) un “Jauktais flautu un sitaminstrumentu ansamblis” (sk. K.Varažinska, T.Jansons) ieguva godpilno II vietu, savukārt “Koka pūšaminstrumentu ansamblis” ( A.Kupjanskis) ieguva pateicības rakstu.

Turklāt š.g. 22. martā Pluņģē (Lietuvā) notika IX Starptautiskais pūšaminstrumentu ansambļu festivāls/konkurss “PAVASRIO TRIMITAI – 2017.”

Konkursā piedalījās divi šajā mācību gadā izveidoti ansambļi. Ansambļos muzicē jaunāko klašu audzēkņi un šī bija viņu debija tik nopietnā pasākumā.

Konkursā kopumā piedalījās 37 dažāda sastāva un lieluma pūšaminstrumentu ansambļi, kuri tika iedalīti piecās grupās.

A grupā startēja metalpūšaminstrumentu kvartets (sk.Mārcis Auziņš), kurā muzicēja Valts Freiborns (mežrags), Kristers Ketverts (trompete), Krišjānis Leišavnieks(trompete) un Dāvis Matīs Leišavnieks (trombons). Ansamblis ieguva godpilno III vietu.

Flautu un sitaminstrumentu ansamblis (sk.Kristīne Varažinska, Toms Jansons), koncertmeistars Normunds Kalniņš startēja B grupā, gūstot īpašus panākumus - I vietu. Ansamblī muzicē jaunie flautisti – Marta Krīgere, Gabriēls Zīverts, Luīze Ernestsone, Roberta Plāciņa, Sanija Varkale un sitaminstumentālisti – Eduards Bethers, Matīss Skarēvičs.

Ielādēju...