Pianiste Agnese Egliņa kopā ar neredzīgajiem draugiem mūzikā sniegs koncertu “Reiz satikās Mažors ar Minoru...”.
28.04.2016

Piektdien, 28.aprīlī, koncertzālē “Lielais dzintars” talantīgā pianiste Agnese Egliņa kopā ar saviem neredzīgajiem draugiem mūzikā un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jauniešiem sniegs muzikālu sajūtu stāstu “Reiz satikās Mažors ar Minoru...”.

Pianiste Agnese Egliņa muzicēs kopā ar Integratīvā  mākslas festivāla “Nāc līdzās!” neredzīgajiem laureātiem – saksofonisti Līvu Paleju, flautisti Maiju Fogeli un akordeonistu Mihailu Oļehovu. Viņi visi ir lieliski sava instrumenta spēles izpildītāji.

Maija apgūst flautas spēli Juglas mūzikas skolā pie skolotājām Ivetas Lāriņas un Maijas Kļaviņas un gatavojas stāties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Līva tajā pašā skolā (pēc veiksmīgi absolvētas klavieru klases) turpina mācīties saksofona spēli pie skolotājas Ievas Slokas un papildus pie Daiņa Tarasova Strazdumuižas skolā, bet Mihails Oļehovs mācās Pāvula Jurjāna mūzikas skolā akordeona spēli pie skolotājas Nadeždas Pisarevas.

Šajā koncertā viņi spēlēs skaņdarbus gan solo izpildījumā, gan duetā ar pianisti Agnesi Egliņu. Visi jaunie, neredzīgie  solisti  apveltīti ar absolūtajām muzikālajām dzirdēm, un varbūt tāpēc pasauli dzird un sajūt nedaudz savādāk.

Lielās Mūzikas balvas laureāte, pianiste Agnese Egliņa ir dzimusi mūziķu ģimenē Liepājā un savas muzikālās gaitas sākusi E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā pie klavieru skolotājas Anitas Poļanskas, tādēļ  koncertā aicinājusi muzicēt arī Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagoga J. Ivuškāna un Mancpana audzēkņus, kuri koncertā uzstāsies gan atsevišķi, gan muzicēs kopā ar festivāla “Nāc līdzās!” laureātiem.

Muzikālo sajūtu stāstu “Reiz satikās Mažors un Minors” stāstīs pianiste Agnese Egliņa un viņas neredzīgie draugi:  Maija Fogele (flauta), Līva Paula Paleja (saksofons), Mihails Oļehovs (akordeons) - viņa muzicēšanu krāsaināku palīdzēs veidot kontrabasists Devarši Kārkliņš, kā arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ģitāristu duets  Miks Akots un Laine Būmeistere, pūšaminstrumentu ansamblis - Dāvis Sedols, Reinis Ausmanis, Jānis Narkevics, Mārtiņš Knets, Martins Miļevskis.

Bet Mažora un Minora lomās iejutīsies  Diana Ponaskova un  Māris Skrodis. Programmā būs klausāmi skaņdarbi, ko radījuši Dž. Geršvins, L.Kalls, J.Mediņš, J.Peškovs, A.Pjaccolla, G.Telemans u.c.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā www.bilesuparadize.lv