VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojumā Liepāja izcīna pirmo vietu
23.03.2017

VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojumā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra orķestris “Liepājas” ieguvis pirmo vietu un pirmās pakāpes diplomu, izcīnot iespēju piedalīties lielajā Latvijas finālskatē, kura šogad notiks 29.aprīlī, Rīgā.

Š.g. 10.martā Jelgavas 4.vidusskolā norisinājās Kurzemes/Zemgales orķestru skate, kurā piedalījās septiņi pūtēju orķestri. Pūtēju orķestri startēja trijās grupās - A, B un C. Minētajā skatē četri orķestri pārstāvēja C grupu, divi orķestri B , bet viens A grupu. Pūtēju orķestris “Liepāja” startēja B grupā, rezultātu ziņā aiz sevis atstājot Talsu pūtēju orķestri.

Žūrija atzinīgus vārdus izteica par Liepājas orķestra augstvērtīgo sniegumu, kā arī atzinības vārdus veltīja pikolo flautas izpildītājai A.Trumpikai.

Lai piedalītos skatēs, orķestriem jāapgūst astoņi dažādas grūtības pakāpes skaņdarbi, kurus diriģenti saņem oktobra skolēnu brīvlaikā. Katrai grupai viens no skaņdarbiem ir obligāti apgūstams uz konkrēto skates dienu, otru paziņo nedēļu pirms skates. Tā kā apguves process ir grūts un darbietilpīgs, jo visi skaņdarbi ir vienlīdzīgi jāmācās. Savukārt finālskatei būs cits obligātais skaņdarbs un brīvas izvēles programma 20 minūšu garumā.

20.aprīlī Liepājas pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja vērot pūtēju orķestru defilē programmas no dažādiem Latvijas novadiem, kuras arī ietilpst VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojumā. Defilē programmas arī vērtēs žūrija.

2016./2017.mācību gada skate noslēgsies ar VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojumu 4.,5. maijā Ķīpsalā, Rīgā.

Valsts satura izglītības centrs katru mācību gadu rīko pūtēju orķestru skates, lai saglabātu pūtēju orķestru tradīcijas Latvijā un veicinātu pūšaminstrumentu spēles apguves attīstību.

<< Decembris 2017 >>